نجف آباد ۴۷۷۰ معلول دارد

[ad_1]

به گزارش بینا،  رئیس اداره بهزیستی نجف آبادتعداد کل معلولین شهرستان را بالغ‌بر ۴ هزار و ۷۷۰ نفر اعلام کرد وگفت: از این تعداد حدود ۱ هزار و ۵۰۰ معلول جسمی حرکتی، ۱ هزار و ۲۴۶ معلول کم‌توان ذهنی، ۴۰۰ معلول اعصاب و روان، بیش از ۷۵۰ معلول شنوایی گفتاری، حدود ۵۰ معلول مبتلابه اوتیسم، حدود ۱۰۰ معلول ضایعه نخایی و ۵۴۰ معلول بینایی هستند.

علیر ضا قناعتکارخدمات اداره بهزیستی به معلولان را در قالب ۴ حوزه توان‌بخشی، اجتماعی، پیشگیری و مشارکت‌های مردمی اظهار داشت: در هرکدام از این حوزه‌ها خدمات اداره به‌صورت تخصصی در اختیار معلولان عزیز قرار می‌گیرد. وی آمار مراکز تحت پوشش این اداره در شهرستان نجف‌آباد را سه مرکز شبانه‌روزی و هفت مرکز روزانه اعلام کرد وگفت: در این مراکز ۸۰۰ یارانه بگیر و مددجو از بهزیستی خدمات دریافت می‌کنند و در این راستا سال گذشته بالغ‌بر ۳۲۰ میلیون تومان یارانه به این مراکز پرداخت‌شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نجف‌آباد به اقلام توان‌بخشی نیز اشاره کرد وگفت: سال گذشته بیش از ۱۲۸ میلیون تومان درزمینهٔ تأمین وسایل توان‌بخشی معلولان هزینه شده و در این راستا ۶۷ دستگاه ویلچر، ۵ تخت بیمار، ۳۴ تشک مواج، بیش از ۶۰ سمعک، ۲۰ تشک ویلچر، ۱۲ عصا ویژه نابینایان و… در اختیار معلولان قرارگرفته است. وی تعداد دانش آموزان و دانشجویان معلول استفاده‌کننده از خدمات بهزیستی در سال گذشته را بالغ‌بر ۲۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: در این بخش نیز بیش از ۶۰ میلیون تومان کمک‌هزینه تحصیلی و شهریه به این عزیزان پرداخت‌شده است.

نجف آباد نیوز

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *