نشست آموزشی تغذیه در سپاه ناحیه نجف آباد برگزار شد

[ad_1]

به گزارش بینا، این نشست با حضور اعضای جامعه بسیج پزشکان نجف آباد و کارکنان سپاه ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد همراه بود، دکتر علیرضا غیور، متخصص تغذیه، درباره برخی از مسائل پزشکی و آسیب های جدی جامعه به ایراد سخنرانی پرداخت.
وی با اشاره به برخی از بیماری های شایع در جامعه گفت: دومین عامل مرگ و میر در کشورها حتی در کشورهای پیشرفته است و سالانه بالغ بر ۷میلیون نفر بر اثر این بیماری فوت می کنند.
وی در ادامه تصریح کرد: عادات بد غذایی که زندگی امروزه بسیار شایع شده است، به خصوص در زمینه غذاهای فست فودی، عامل ۳۰درصد بیماری های سرطانی است که در کشور ایران سرطان معده در آقایان و سرطان سینه در خانم ها شایع ترین نوع سرطان است که بهترین راه پیشگیری استفاده از سبزیجات و میوه جات در وعده غذایی است.
دکتر غیور در ادامه مباحث خود با ارائه اسلایدی درباره انواع مخدر افزود: یکی از آسیب ها و دغدغه های جدی امروز جامعه به خصوص در بین نسل جوان و قشر دانش آموز، عرصه مواد مخدر صنعتی در اشکال مختلف است که متأسفانه در قالب، قرص، برچسب، نوشابه، به صورتی که حتی فرد اطلاع از ماده مخدر نداره، ناخواسته مورد مصرف قرار می گیرد.
وی با اشاره به مواد مخدر صنعتی از جمله اکستازی، کریستال، ال اس دی، و آثار این مواد خاطرنشان کرد: آگاهی بخشی نسل جوان به خصوص درباره اشکال مختلف مواد مخدر باید مورد توجه جدی قرار گیرد که این گروه بیش از همه در معرض این آسیب قرار دارند و یکی از ترفندهای دشمنان برای ضربه زدن به این انقلاب است.

پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان(عج)

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *